Kao i prethodnih godina Državno prvenstvo za učenike s intelektualnim teškoćama održalo se u Poreču 27. - 30. travnja 2026. Ove su se godine naši učenici natjecali u plivanju, stolnom tenisu, atletici i pikadu.
Natjecanje u plivanju
Natjecanje u plivanju održano je drugog dana u jutarnjim sati na bazenu Kantrida u Rijeci. Na natjecanju je sudjelovala Magdalena Demo, učenica odgojno-obrazovne skupine.
Premda Magdalena spada u kategoriju UIT natjecala se s učenicama iz LIT kategorije što je teža jakosna skupina. To pokazuje da su njezini ostvareni rezultati iznimno vrijedni. U disciplini 25 m prsno osvojila je 2. mjesto s rezultatom 37,04 sekunde. U drugoj disciplini 25 m slobodno osvojila je 3. mjesto s vremenom 33,41 sekunde.
Natjecanje u stolnom tenisu
Natjecanje u stolnom tenisu održano je u Poreču u dvorani Intersport u utorak u poslijepodnevnim satima. I ove smo godine imali najveći broj prijavljenih natjecatelja, ukupno 7, a to su bili Aleksandra Žiher učenica osnovne škole te Josip Nemeš, Domagoj Duvnjak, Ivana Viljevac, Leonarda Đanić, Lana Sklenar i David Duvnjak, učenici srednje škole. Od sedam natjecatelja osvojeno je 6 medalja.
Učenica Aleksandra Žiher u kategoriji LIT djevojčica osvojila je 1. mjesto te je postala prvakinja države.
Srednjoškolci su također pokazali veliku vještinu i tehničko znanje u stolnom tenisu. Imali smo kod djevojaka i mladića „virovitičko“ finale na što je škola iznimno ponosna.
U kategoriji LIT mladića naši učenici su u finalu odigrali iznimno neizvjestan meč. Na kraju je Domagoj Duvnjak pobijedio te je osvojio 1. mjesto te je postao prvak države, dok je Josip Nemeš osvojio 2. mjesto te je postao državni viceprvak. David Duvnjak je u meču za treće mjesto izgubio te je osvojio odlično 4. mjesto.
U ženskoj konkurenciji u kategoriji LIT djevojaka u finalu su sudjelovale učenice Lana Sklenar i Leonarda Đanić. Kao i kod mladića i ovo je finale bilo neizvjesno. Lana Sklenar je na kraju pobijedila te postala državna prvakinja, dok je Leonarda Đanić osvojila 2. mjesto te je postala viceprvakinja. Učenica Ivana Viljevac u odigranom je meču osvojila 3. mjesto.
Natjecanje u atletici
Natjecanje u atletici održano je na stadionu Veli Jože u Poreču. Na natjecanju su sudjelovala dva učenika - Gabrijel Feketija i David Duvnjak.
Gabrijel Feketija osvojio je 1. mjesto u skoku u dalj iz mjesta u kategoriji LIT mlađi dječaci s preskočenih 1,44 m, dok je u trčanju na 80 m osvojio 6. mjesto s vremenom 14,92 sekunde. David Duvnjak osvojio je 13. mjesto u bacanju kugle (4 kg) u kategoriji LIT mladića s hicem od 8,05 m.
Natjecanje u pikadu
Natjecanje u pikadu održano je posljednjeg dana. Jedina je predstavnica bila učenica Magdalena Demo koja pohađa odgojno-obrazovnu skupinu. Magdalena je osvojila 8. mjesto u kategoriji djevojaka.
Učitelji i mentori učenicima bili su učitelji TZK Antonio Pavlović, Dajana Golub i Ivica Iveković.