U ugodnom i prijateljskom ozračju školske knjižnice Osnovne škole Vladimir Nazor, u ponedjeljak 1. lipnja, održana je posljednja radionica pod nazivom „Listovi prijateljstva“, u kojoj su sudjelovali učenici 3. razreda COOR-a Virovitica te petero učenika 4.a razreda OŠ Vladimir Nazor. Radionica je provedena u sklopu zajedničkog projekta dviju školskih knjižničarki pod nazivom „Pričaj mi priču“.
Na početku susreta, učenici su podijelili svoja vlastita iskustva kada su nekome pružili ili od nekoga primili jednu od „čarobnih riječi“ poput pomoći, zagrljaja, prijateljstva, dobrote i zajedništva. Središnji dio radionice bilo je čitanje priče „Drvo koje je pamtilo lijepe riječi“. Priča govori o starom školskom drvetu koje je na svaku lijepu riječ ili dobro djelo stvaralo novi list. Nakon čitanja, razgovarali su o važnosti prijateljstva, prihvaćanja, pomaganja i lijepog ophođenja prema drugima. U kreativnom dijelu radionice, izrađivali su zajedničko drvo pod nazivom „Listovi prijateljstva“. Na papirnate listove zapisivali su lijepe riječi i poruke prijateljstva koje su tijekom godine naučili kroz zajedničke aktivnosti.
Šareno drvo ispunjeno porukama postalo je simbol svih lijepih trenutaka, novih prijateljstava i vrijednosti.